Etapy zakupu nieruchomości

Etapy zakupu nieruchomości

Zastanawiasz się jakie kroki podjąć by móc nabyć nieruchomość? Kiedy wpłacić zadatek, spisać umowę i złożyć wniosek kredytowy lub nawiązać kontakt z pośrednikiem w handlu nieruchomościami? Zapoznaj się z poniższym artykułem i zobacz co dokładnie musisz zrobić, by udało Ci się uzyskać kredyt hipoteczny i kupić nieruchomość.

1. Cały proces musisz rozpocząć od wybrania nieruchomości, którą chcesz nabyć. Przede wszystkim warto kierować się lokalizacją nieruchomości, co oznacza konieczność sprawdzenia jakie jest sąsiedztwo, obiekty użyteczności publicznej w okolicy oraz ustalenie czy w pobliżu znajdują się punkty usługowe. Warto również zorientować się czy nieruchomość ma uregulowany stan prawny o dostęp do komunikacji miejskiej.

2. Kolejnym krokiem jest wpłata zaliczki lub zadatku na daną nieruchomość. Na ogół kwota ta wynosi od 5 do 10 procent wartości całej nieruchomości.

3. Następnie dojść musi do podpisania umowy. Jest to wstępne zobowiązanie, na tym etapie nie jest jeszcze konieczne podpisanie aktu notarialnego.

4. Osoby tym zainteresowane na tym etapie powinny skorzystać z pomocy pośrednia. Wpłaca mu się połowę prowizji (całość tej sumy stanowi od dwóch do czterech procent wartości nabywanej nieruchomości). Jeżeli korzysta się z usług dewelopera to wtedy on opłaca pośrednia i nie ma już konieczności samodzielnego opłacania zadatku lub zaliczki.

5. Kolejno trzeba złożyć wniosek kredytowy, ubiegając się o kredyt hipoteczny w banku. Konieczne jest również wpłacenia wkładu własnego. Od 2014 roku po ustaleniach Komisji Nadzoru Finansowego wprowadzono obowiązek pokrycia wkładu własnego z własnych środków finansowych.

6. Na dalszym etapie dochodzi do podpisania aktu notarialnego. Wiąże się to z koniecznością uiszczenia dalszych opłat - przede wszystkim taksy notarialnej oraz podatku od czynności prawnych, w wysokości dwóch procent wartości nieruchomości.

7. Po podpisaniu aktu notarialnego trzeba jeszcze opłacić fakturę na drugą część prowizji pośrednika.

Podobne artykuły

Podstawowe informacje o Google Adwords
Bez wątpienia, promocja w Internecie jest w dzisiejszych czasach nadzwyczaj powszechnym metodą promo...
Pożyczki przez Internet
Jak dobrze wiemy w dzisiejszych nowoczesnych czasach praktycznie wszystko jest możliwe. Dzieje się t...
Sprytne sposoby na grypę
Aby jak najszybciej pozbyć się grypy i załagodzić jej męczące objawy, obok stosowania się do zaleceń...
Gabinet stomatologiczny Dentestetica
Wszystkie osoby dla których ważny jest zdrowy i piękny uśmiech zapraszamy do skorzystania z n...