Zakupy w krajach arabskich

Zakupy w krajach arabskich

W Polsce mamy z góry określone ceny. Idąc na zakupy wiemy ile na nie wydamy, bo wszystko jest jasne. Nikt nam ceny nawet o grosz nie opuści, w obawie, że straci na tym interesie. Jednakże czy wszędzie tak jest? Czy wszędzie są z góry ustalone ceny i człowiek chce czy nie chce to musi za nie tyle zapłacić? Oczywiście, że nie. Aczkolwiek w większość przypadków tak jest. Przed dokonaniem zakupu wiemy jaką cenę za dany produkt zapłacimy. Są jednak kraje, gdzie niestety za każdą rzecz należy się targować tak długo ile tylko wlezie. Otóż w krajach arabskich jest taka konieczność. Nie ma możliwości, by ktoś kupił coś po cenie zaproponowanej przez sprzedawcę. Jeśli coś takiego zrobimy to możemy się wpakować w wielkie kłopoty. W Arabii niestety należy się targować tak długo jak tylko będzie taka możliwość.

Jeżeli nie będziemy się targować to niestety urazimy kupca i możemy mieć wielkie kłopoty. W jaki więc sposób należy się targować? Na pewno zbijając cenę wywoławczą kupca o połowę. Potem każda ze stron obniża lub podwyższa rzuconą przez siebie cenę, aż dojdzie do porozumienia.. Jest to bardzo ciekawe zajęcie, bo targować się z arabem jest niezwykle trudno i niestety nie każdy potrafi to robić. Jednakże zawsze jest warto to robić. Targowanie w tych krajach jest czymś normalnym i oczywistym, że nikt nie wychodzi z targowiska dopóki nie otrzyma określonej ceny za dany produkt. I należy przyznać, że wiele osób uwielbia to targowanie się. Każdy z nas chce jak najdłużej czasu spędzić na takim targowisku. Nauczy go to z pewnością wielu zachowań, które na pewno się nam w życiu przydadzą. Dlatego też warto czasami wybrać się w daleką podróż, by tylko poznać inne, odmienne kultury.

Jednakże pamiętajmy, że zanim pojedziemy do kraju, który ma inną odmienną od naszej kulturę to powinniśmy zagłębić się w lekturę książek na ten temat by nie popełnić żadnej gafy. Wiadomo przecież, że na przykład taki Włoch jeśli mu pokiwamy otwarta dłonią to dla niego jest znak, że obrażamy jego rodzinę aż do piątego pokolenia, a jak wiadomo włosi są bardzo rodzinni i uczuciowi. I jeśli w ten sposób postąpimy to możemy się obawiać dużych kłopotów, jakie nas spotkają w trakcie pobytu.

Podobne artykuły

Zalety tradycyjnej fotografii nad cyfrową
Przywiązanie do tradycji, i niechęć do gwałtownych zmian nawet kosztem pewnych niedogodności. Taki p...
Rodzeństwo przychodzi na świat
Kiedy na świat przychodzi drugie dziecko, pierwsze może poczuć się odtrącone. To bardzo trudny okres...
Architekci wnętrz - czy warto?
Usługa projektowania wnętrz jeszcze całkiem niedawno uchodziła za niezwykle ekskluzywną i kosztowną....
Zabawki dla niemowlaka
Rodzice dbając o swoje dzieci kupują im różnego rodzaju zabawki. Tego typu gadżetami zaopatru...